Aslı's World!

Tuesday, July 13, 2010

Very Popular Givenchy Striped Jacket!


This fitted jacket with black and white stripes from Givenchy's Spring 2010 Collection seems to be very popular among the Hollywood stars! Firstly seen on Keri Hilson , followed by Coutney Love and finally it was seen on beautiful Liv Tyler! 
Actually Liv's black shorts and tank look nice with this jacket but I didn't like her black tights with black flats.. looks kinda cheap.. and i think there's no sense in Courtney Love's style but Keri Hilson looks quite stylish and smart in her outfit! I like it!

Givenchy'nin 2010 İlkbahar Koleksiyonu'ndan bu dar kesimli siyah beyaz çizgili ceket Hollywood yıldızları arasında baya ünlü olmuşa benziyor! Önce Keri Hilson'un ardından Courtney Love'ın en son olarak da Liv Tyler'ın üzerinde görüldü! 
Aslında Liv'in siyah atleti ve şortu ceketle hoş bir uyum sağlamış fakat altındaki siyah külotlu çorapla siyah babetleri beğenmedim.. Çok ucuz görünüyorlar.. ayrıca bence Courtney Love'ın giyim buradaki giyim stilini pek bi manasız buldum ama Keri Hilson bu giyimiyle çok tarz ve güzel görünüyor! Beğendim!

No comments:

Post a Comment