Aslı's World!

Thursday, July 15, 2010

Gossip Girl Fashion!!!!


Gossip Girl's Blair was wearing two dresses from Gucci Pre-Fall 2010 in the set of Gossip Girl.
I think, the brown dress looks kinda Grandma style mostly because of the color, shirt waist collar, animal prints and of course the strange buckle on the front. Well yes almost everything..
But the blue dress with contrasting colors, floral pattern and pleated neckline look really nice! And the blue bag is from Nancy Gonzalez!

Gossip Girl'ün Blair'i çekimlerde Gucci  2010 Sonbahar Öncesi sezonuna ait iki elbise giydi. Bana göre, kahverengi elbise biraz Anneanne işi gibi.. özellikle renginden, yakasından, deseninden ve de önündeki küçük gereksiz kemerinden dolayı..Yani neredeyse herşeyinden ötürü çok fena bence..
Ama  zıt renklerden oluşan çiçek desenli, pileli yakalı mavi elbisesi benim çok hoşuma gitti!! Mavi çanta da Nancy Gonzalez imzalı!  


And i ADORE Blake Lively's outfit!!She's wearing a silkdress with bat sleeves from Diane von Furstenberg Pre-Fall 2010 Collection! I love the big belt!!! AweSoMe!!! Her ankle boots are from Pierre Hardy.


Blake Lively'nin kıyafetineyse tek kelimeyle bayıldım!!!!! Diane von Furstenberg 2010 Sonbahar Öncesi Koleksiyonu'ndan yarasa kollu ipek bir elbise giyiyor! Kocaman da bir kemer takmış harika olmuş! Bilekteki botları ise Pierre Hardy'den..

No comments:

Post a Comment