Aslı's World!

Saturday, July 10, 2010

Tips for Men : Dressing for your Body Type Part 1- Tall and Skinny

If you're tall and skinny you probably heard people saying you have a stick-like appearance. It's possibleto  be able to break this linear effect of your body with the color and patterns you wear.
Light and neutral colors make your body look a little bit wider but don't hesitate to wear darker color if they have some patterns because they'll also drive people's attention to the patterns. 
- Avoid wearing top and bottom the same color because this would make you look more like a stick. 

Eğer uzun ve inceyseniz  insanların sizi tahtaya, sopaya benzetmelerine alışkınsınızdır. Bu çizgisel görünümü  yok etmek giydiğiniz renkler ve desenlerle mümkün olabilir.
Doğal ve açık renkler vücudumuzun daha geniş görünmesine yardımcı olacaktır fakat üzerinde dikkat çeken desenler olan koyu renkli üstlerinizi de giymekten çekinmeyin çünkü bunlar da  dikkati desene yoğunlaştıracaktır.
-Alt ve üst bedene aynı renk kıyafetler giyinmekten kaçının çünkü bu sizin  uzun ince bir sopa gibi görünmenize daha çok sebep olacaktır..


Scoop Neck:
- drives the attention to your torso.
- be careful to wear not to fitted ones.
-the scoop neck brings out your strong chest.
 Kepçe Yaka:
-dikkatı bedene çeker.
-çok üzerinize oturan modelleri tercih etmemeye çalışın.
-güçlü göğüslerinizi belli eder.Horizontal Stripes:

As we all know horizontal stripes make us look a little bit wider than we normally are while vertical stripes make us looks thinner and taller.
So we have to make the best of this perfect illusion.
-wider stripes drives more attention
-contrasting colors make you look wider.


Enine Çizgiler: 

Bildiğimiz gibi boyuna çizgiler bizi nasıl ince ve uzun gösteriyorsa; enine çizgiler de bizi olduğumuzdan daha geniş göstermeye yararlar.
O zaman bizler de bu müthiş  göz yanılsamasından faydalanmalıyız!

-Geniş çizgiler daha fazla dikkat çeker
-Zıt renkler bizi daha da geniş gösterir.


Jacket/Blazer:
A blazer is a must-have for a wardrobe of a man! It makes you look sporty , casual or classy depending on what you combine it with. It also adds a bulk to your body and helps to shape your torso. Some has tabs on the shoulders which make your  shoulders larger, but even if they don't most of them already designed with disticnt and larger shoulders. You can user them unbuttoned with a simple tee. 
-Pull the arms up to the elbow. It's gonna make your biceps look even stronger and wider!

Ceket/Blazer:

Bir blazer veya ceket her erkeğin dolabında bulunması gereken bir kıyafet! Kombinlediğiniz diğer kıyafetlerinize bağlı olarak sizi sportif, günlük ve klas bir görünüme kavuşturabilirler.
Ayrıca vücudunuza genişlik kazandırır ve bedeninizin şekilli görünmesini sağlar. 
Bazılarının omuzlarında sizi geniş gösteren britler bulunmaktadır ama bulunmasa bile genellikle belirgin ve geniş omuzlu olarak dizayn ediliyorlar. Blazerları düğmelerini iliklemeden sade bir tişörtle de kombinleyebilirsiniz.
-Kollarını dirsek seviyenizin yukarısına çekmeniz sizi güçlü ve büyük pazılara kavuşturacaktır!

-

No comments:

Post a Comment