Aslı's World!

Friday, July 16, 2010

Blake Lively: Sexy Gown!I know I know it's been too much of Gossip Girl but I'm sorry this tv series is  more like a fashion show.. a lot of beautiful dresses, different and cool styles, expensive brands.. So i want to show you right away what i like and I'm pretty sure you'll like them too.. And of course it's been a guide for fashion trends.. So,  we'll have to deal with that! ;) 
This gown that Serena is wearing on a 'Fashion's Night Out' is from Jenny Packham 2010 Fall Collection!
I think it's so elegant and sexy!I love the use of blue embellishments for the neck and waist to make a contrast with black and white pattern.. Nice !

Biliyorum biliyorum fazlaca Gossip Girl haberleri koymaya başladım ama bu dizi malesef daha çok bir defileyi andırıyor! Muhteşem kıyafetler, değişik ve cool tarzlar, pahalı markalar.. Bu yüzden benim beğendiklerimi de hemen sizle paylaşmak istiyorum ve sizlerin de beğeneceğinizden eminim.. Ve tabiki aynı zamanda dizi  modaya da yön veriyor! Yani, katlanmak zorundayız! :))
Serena'nın giydiği bu elbise Jenny Packham'ın 2010 Sonbahar Koleksiyonu'ndan bir parça.. Bence çok şık ve de seksi görünüyor! Siyah-beyaz desen üzerine, boyun ve belde kullanılan mavi süslemelere bayıldım! Çok yakışmış!!


No comments:

Post a Comment