Aslı's World!

Tuesday, August 31, 2010

Alessandra Ambrosio :An Angel in the FIBA World Championship!!

Victoria's Secret Angel top model Alessandra Ambrosio and her husband Jamie Mazur attended the USA vs Brazil game in the 2010 Fiba World Championship held in Turkey on Monday,30th. After taking place in the Fashion Week 2010 in Istanbul, she took her place in the front rows to support her country, Brazil.
She posed kissing 'Bascat', the mascot of the Championship. She looked very elegant wearing an orange empire cut halter top long dress.. She is one of the most beautiful women in the world for me and I can tell that seeing her in real proved my thoughts! She is very warm and has a stunning smile! Love her!

Victoria's Secret Meleği top model Alessandro Ambrosio ve eşi Jamie Mazur dün şu sıralar Türkiye'de gerçekleştirilen 2010 Fiba Dünya Şampiyonası'nın ABD- Brezilya maçına katıldılar. Istanbul'da düzenlenen Fashion Week 2010'a katıldıktan sonra, ülkesi Brezilya'yı desteklemek için ön sıralarda yerini aldı.
Şampiyona'nın maskotu Bascat'i öperek poz verdi. Üzerindeki boyundan bağlı, göğüs kesimli uzun turuncu elbisesi ile çok şık görünüyordu. Bana göre dünyanın en güzel kadınlarından biridir ve onu yakından görmek bu düşüncelerimi daha da pekiştirdi! Çok sıcak kanlı ve mükemmel bir gülüşü varr!! Bayılıyorum ona!!


Here's a picture of me with her!!! ( It was one of the best moments of the Championship for me) Yuppi! ;))

Bu da kendisiyle çekilmiş bir fotografım!! ( Şampiyona'nın en güzel anlarından biriydi benim için ) Yuppi! ;))

No comments:

Post a Comment