Aslı's World!

Wednesday, November 24, 2010

Paris Hilton: Very Chic Community Service Worker!


Paris Hilton is paying off her debt to society for being arrested with cocaine in Las Vegas and pleading to a misdemeanor drug charge.. She looks very classy in her yellow outfit as she cleans the walls from graffiti..

I'm not making fun I really mean it! She arrived in a cool outfit of luxury labels and high heels shoes.. and she just puts on the yellow t-shirt on and she still looks very stylish and pretty.. Well actually I think her zig-zag printed blouse coming under the yellow t-shirt as another layer looks very very cute! I love it! Whatever she does she don't seem to give up her style! This is a nice example for those women who bring up excuses not to give up their comfort and wear stylish clothes, especially high heels! For instance: Me,Myself and I ;  Even though I Lovee to wear hih heels I resist to wear them to my school which is like 10-15 mins away.. I feel ashamed of myself.. ;) Luckily we can be stylish with flats too, even if they can neeever replace high-heels!

Paris Hilton kokain bulundurmak sonucu tutuklanmasının bedelini devlete, sosyal hizmet görevlerinde yer alarak ödüyor... Duvardan grafiti yazılarını temizlerken baya şık göründüğünü söylemeliyim! 

Şaka yapmıyorum çok ciddiyim! :) Lüks markalardan oluşan tarz bir kıyafet ve yüksek topukları ile görev alanına geldi.. ve sadece üzerine sarı renkli iş tişörtünü geçiriyor ve hala çok tatlı ve şık görünüyor.. Bence üzerindeki zig-zag desenli bluzunun sarı tişörütünün altından ayrı bir katman olarak çıkması çok ama çok hoş görünmüş! Ne yaparsa yapsın tarzından ödün vermemekte oldukça ısrarcı! Bu da; rahatından vazgeçmemek için şık kıyafetler ve özellikle de yüksek topuklar giymemek için bahaneler yaratan bayanlara güzel bir örnek oluşturuyor.. Bakınız bizzat Ben :); Her ne kadar yüksek topuklu ayakkabılara bayılsam daa evimden sadece 10-15 dakika uzaklıkta olan okuluma giderken giymeye çoook üşeniyorum!!! Kendimden utanıyorum.. :))
İyi ki artık düz tabanlarla da şık olabiliyoruz.. Her ne kadar topukluların tahtını aslaaa alamasalar da.. :))

 She looks veryy happy though!!


Halinden baya mutlu görünüyor!!!She is a hard worker too!!!

Maşallah baya da çalışkan!!!

No comments:

Post a Comment