Aslı's World!

Friday, October 22, 2010

Adriana Lima's 2millon $ boobs!


Designed in collaboration with Italian Jeweller Damiani, this heart-stopping diamond-encrusted bra of famous lingerie brand Victoria's Secret, contains more than 3000 jewels which took 1500 hours of six craftsman to get it done.
This 2million $ worth bra was worn by one of the most beautiful Angels' of VS , Adriana Lima on the pink carpet of the Victoria's Secret Newyork Soho store earlier this week.


Ünlü iççamaşırı markası Victoria's Secret'ın, Italian mücevher tasarımcısı Damiani ile işbirliği içinde hazırladığı ve 6 zanaatkarın  yaklaşık 1500 saatini harcayarak tamamladığı, yürekleri durduran  bu pırlanta süslemeli sütyeni üzerinde 3000den fazla pırlanta bulunuyormuş.
2 million dolar değerindeki bu şaheser, VS Newyork Soho mağazasının önündeki pembe halıda VS'ın en güzel meleklerinden biri olan Adriana Lima tarafından  tanıtıldı..


With her bra-baring outfit completed with pale blue satin, Adriana couldn't help to attract and get the attention of every human being walking on the street.. She even needed some bodyguards to protect this stunning 142 carats of white diamonds she's carrying proudly on her chest. I think this dress looks as if it is very cheaply draped and constructed but you know what they say 'Adriana is so beautiful that she'd take millions of breath away even in a simple potato sac.'

Adrina Lima, sütyeni ön plana çıkaran açık mavi saten kıyafeti içindeki kusursuz güzelliği ile sokaktan geçen herkesin bakışlarını ve ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Göğsünü gererek taşıdığı  bu nefes kesici 142 karat beyaz pırlanta için bir kaç korumaya bile ihtiyaç duydu.. Bana göre mavi saten elbisesi beceriksizce şekillendirilmiş ve dikilmiş gibi ucuz görünüyor ama ne derler bilirsiniz 'Adriana o kadar güzelki çuval giyse bile milyonların soluğunu kesmeye yeter'

No comments:

Post a Comment